AktüelKıbrıs SorunuÖzersay’ın Berlin’den beklentisi yok

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Berlin’de yapılacak üçlü görüşmeden bir beklentisinin olmadığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Berlin’de yapılacak üçlü görüşmeden bir beklentisinin olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki Meclis’te temsil edilen siyasi partilerin bilgilendirilmesi toplantısından sonra basına açıklama yapan Özersay, görüşmeden genel olarak beklentilerinin yüksek olmadığını ifade ederek, sürecin anlamlı olabilmesi için tarafların ortak bir vizyonu olması gerektiğini kaydetti.

Özersay, bugün itibariyle taraflar arasında görüş birliği ve temel kavramlar konusunda bir görüş birliği olmadığını belirterek, BM parametrelerindeki siyasi eşitliğin anlamı ve kapsamında da ortak vizyon eksikliğinin söz konusu olduğunu kaydetti.

Özersay, ortak vizyon olmazsa görüşmelerin de bir anlamı olmayacağını belirterek, Berlin’de müzakerelerin başlaması yönünde bir sonuç çıkacağı yönünde beklentilerinin olmadığını belirtti. Diyalog ve istişarelerin devam etmesi gerektiğini de kaydeden Özersay, müzakerelerin kaldığı yerden başlaması talebine olumlu yanıt verilmemesi gerektiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık