koronavirusÖzersay: Ülkemizde yeterince kit vardır

Kit var mıdır tartışmalarını normal olarak karşılıyoruz. Ülkemizde yeterince kit vardır. Yeterlilik, göreceli bir kavramdır. Şu an çok sayıda test yapılmasına imkan veren kit vardır. Bu devam eden bir süreçtir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Alınan kararlar Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay tarafından açıklandı.

Açıklama şöyle:

Kit var mıdır tartışmalarını normal olarak karşılıyoruz. Ülkemizde yeterince kit vardır. Yeterlilik, göreceli bir kavramdır. Şu an çok sayıda test yapılmasına imkan veren kit vardır. Bu devam eden bir süreçtir. Solunum cihazıyla ilgili olarak, mevcut kapasiteye ilaveten, yeni alım siparişleri de verilmiştir. Bazı Sivil Toplum Örgütlerinin de alım yapılmasıyla ilgili katkısı söz konusudur. Sıkıntı parayla ilgili değildir. Mevcut bir sıkıntı yoktur. İade alınmasıyla iglili, maddi imkansızlık olmadığını söylemek istiyorum. Yurt dışından ithal edilen cihazlarda, ithalat-ihracata sınırlama getirildi. Pek çok ülke bu cihazların çıkışlarını sınırlamış durumdadır. Satın alma gücü olduğunda dahi, cihazın o ülkeden çıkışıyla ilgili de bir prosedür vardır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık