koronavirusÖzersay, işçiye “güneye geçin ve 1 Temmuz’a kadar geri dönmeyin” dedi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Cumhuriyeti'nde herhangi bir ikinci dalga yaşanmaması durumunda 1 Temmuz itibariyle geçişlere müsaade edileceğini belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde herhangi bir ikinci dalga yaşanmaması durumunda 1 Temmuz itibariyle geçişlere müsaade edileceğini belirtti.

Özersay, olağanüstü bir durum olmazsa, ‘karantinasız seyahat’ için belirledikleri 1 Temmuz tarihinin Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişler için de geçerli olduğunu belirtti.

Bugünden itibaren işi tehlikeye girebilecek kişilerin Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçebilmesi için PCR test imkanı sağlayacaklarını kaydeden Özersay, 1 Temmuz’a kadar söz konusu kişilerin Kıbrıs Cumhuriyeti’nde kalmaları gerekeceğini de dile getirdi.

Özersay, Meclis’te yaptığı konuşmada, güneyle kuzey arasında diplomasinin ötesinde ciddi ekonomik bağlar geliştiğini de ifade ederek, “iki taraf açısından da desteklediğimiz bir süreç, siyasi kavga gerekmez” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık