AktüelEkonomi PolitikÖzersay hayal etti, Erdoğan imzaladı!

Türkiye ile İngiltere arasında serbest Ticaret Anlaşması imzalanacak. Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması’nın (STA) imza töreni Türkiye saati ile 15.30'da başlayacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 29, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Türkiye ile İngiltere arasında serbest Ticaret Anlaşması imzalanacak. Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması’nın (STA) imza töreni Türkiye saati ile 15.30’da başlayacak.

Türkiye ile İngiltere arasında serbest Ticaret Anlaşması bugün Türkiye saati ile 15.30’da imzalanacak. TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada İngiltere ile bugün imzalanacak anlaşmaya değindi ve “Gümrük Birliği Anlaşması’ndan sonraki en önemli ticari anlaşmamız olacaktır” ifadelerini kullandı.

İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss da dün, Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasının bu hafta imzalanmasının planlandığını açıkladı. İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss dün yaptığı açıklamada, anlaşmanın iki ülke arasındaki mevcut ticaret ilişkisini aynı şekilde sürdüreceğini ifade etti.

Truss, “bu hafta imzalamayı planladığımız anlaşma gümrük vergisi alınmayan düzenlemeleri sürdürecek ve ticaret ilişkimizi destekleyecek. Birleşik Krallık’ta imalat, otomotiv ve çelik sektöründe binlerce istihdam için netlik sağlayacak” dedi.

Truss, iki ülke arasında daha ayrıntılı bir anlaşmaya ise yakında ulaşılacağına inandığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanlığı yarışında aday olan Kudret Özersay, İngiltere’nin Brexit ile AB’den çıkarken, kktc için de bir fırsat doğacağını belirterek, İngiltere’nin AB’den ayrılırken, Avrupa Mahkemesi kararlarına bağlı olmayacağını, böylece 1994 yılında kktc aleyhine alınan kararla da bağlantısı kalmayacağını dile getirerek, doğrudan ticaretin önünü açmayı başaracağı konusunda iddialı olduğunu belirtmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..