koronavirusÖzersay Dizdarlı’nın hızlı kararını eleştirdi

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı'nın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu'nun tek yetkili olduğuyla ilgili açıklamasını eleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 11, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı’nın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun tek yetkili olduğuyla ilgili açıklamasını eleştirdi. Özersay, Yüksek Yönetim Denetçisi’nin aynı gün içinde değerlendirme yapmasını eleştirerek, bunu yapmak sürece katkı mı sağladı diye sordu.

Dün akşam Genç TV’de Seçim Meydanı programına konuk olan Kudret Özersay, Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı’nın Yenidüzen’e yaptığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu açıklamasını eleştirdi. Özersay, bu dönemde bir şey yapabiliyor olmanın önemli olduğunu ifade ederek, daha önce Bakanlar Kurulu’nun koronavirüsle bağlantılı olarak aldığı kararların usul gereği mahkemeye götürüldüğünü hatırlattı.

Özersay, Yüksek Yönetim Denetçisi’nin açıklamasını da eleştirerek, “bizim ülke geçmişimizde, ombudsmanın kendisine başvuru yapıldıktan sonra veya kendi inisiyatifiyle bir konuyu incelemeye başlamasının ardından ne kadar zaman sonra rapor yayınladığını görürsünüz?” diye sordu.

Özersay, Dizdarlı’nın daha önce aynı gün içinde değerlendirme yapmadığını da söyleyerek “bunu yapmak sürece katkı mı sağladı? Evet, eleştiriyse eleştiri… Eleştiriyorum buradan. Bir bakın buna ve geri çekilip lütfen değerlendirin” ifadelerini kullandı.

Dizdarlı ne demişti?

Yenidüzen Gazetesi’nden Mert Özdağ’a konuşan Dizdarlı, Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun kararlarının kesin, geçerli olduğunu, yasal olarak Bakanlar Kurulu bu konuda karar alma yetkisi olmadığını söylemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık