AktüelPolitikaÖzersay artık bir karar verse de rahatlasak

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın hükümetin geleceği ile ilgili kararsızlığı sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 23, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın hükümetin geleceği ile ilgili kararsızlığı sürüyor.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili hükümetin bozulup bozulmayacağına bir türlü karar veremiyor.

10 Ekim tarihinde yayımladığı basın açıklamasıyla, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı seçimine girmeye karar vermesi halinde hükümetin bozulacağını ifade eden Özersay, şimdi de fikir değiştirdi.

Bu sabah Serhat İncirli’nin Kanal T ekranlarında sunduğu programa konuk olarak katılan Kudret Özersay, Başbakan ve Başbakan Yardımcısı’nın aynı anda aday olması halinde hükümetin düşmesinin söz konusu olmayacağını bildirdi.

Özersay açıklamasında şunları kaydetti:

“Hükümetin düşmesine gerek yok. Bizim uzun ömürlü hükümetlere ihtiyacımız var. Bizler hükümeti düşürme derdinde değil, insanlara hizmet üretme derdindeyiz. Sırf Başbakan ve Başbakan Yardımcısı aday oldu diye hükümet düşmez. Ama örneğin seçim uğruna Başbakan sınavsız bir şekilde 100 kişiyi işe alırsa, o zaman tepkimizi koyarız”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık