AktüelAnalizÖzerk Okul’da Ekim Ayı: Katalan Bağımsızlığı | Tartışma

Kaymakkin’de yer alan Özerk Okul’un bu ayki konusu Katalan Bağımsızlığı. 19 Ekim Perşembe gün gerçekleşecek olan Özerk Okul’un bu haftaki konukları Katalonya’da yaşanan süreci yakından takip eden Javier Esteban Cabanillas ve Kilian Lopez Riesco. Bağımsızlık talebinin tarihsel arkaplanı, farklı tarafların ve solun bu süreçteki rolleri, 1 Ekim referandumu, İspanya devletinin uyguladığı polis şiddeti, referandum sonrası düzenlenen kitlesel protestolar ve tutuklamalara dair  tartışmaların yapılacağı Özerk Okul saat 19:00’da Social Space Kaymakkin’de başlayacak. Kaymakkin, siyasi, sosyal ve kültürel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kaymakkin’de yer alan Özerk Okul’un bu ayki konusu Katalan Bağımsızlığı. 19 Ekim Perşembe gün gerçekleşecek olan Özerk Okul’un bu haftaki konukları Katalonya’da yaşanan süreci yakından takip eden Javier Esteban Cabanillas ve Kilian Lopez Riesco.

Bağımsızlık talebinin tarihsel arkaplanı, farklı tarafların ve solun bu süreçteki rolleri, 1 Ekim referandumu, İspanya devletinin uyguladığı polis şiddeti, referandum sonrası düzenlenen kitlesel protestolar ve tutuklamalara dair  tartışmaların yapılacağı Özerk Okul saat 19:00’da Social Space Kaymakkin’de başlayacak.

Kaymakkin, siyasi, sosyal ve kültürel müdahale amaçlayan birey ve gruplara açık ortak bir alan yaratma girişimi olarak Lefkoşa’nın güneyinde Kaymaklı bölgesinde yer alıyor.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık