koronavirusÖzel okullara söz geçiremeyen Bakanlık, devlet okullarına ‘online eğitim’ izni vermedi

Özel okullara söz geçiremeyen Eğitim Bakanlığı, sendikaların aldığı uzaktan eğitim kararını kabul etmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 6, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Özel okullara söz geçiremeyen Eğitim Bakanlığı, sendikaların aldığı uzaktan eğitim kararını kabul etmedi. Özel okulların dün aldığı online eğitim kararı sonrası ‘güzide eğitim kurumlarının kararını saygı ile karşılayan’ Bakanlık, bugün öğretmen sendikalarının aldığı kararı yok saydı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yüz yüze eğitimin yarın devam edeceği belirtildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“Değerli velilerimiz ve eğitim camiamızın önemli neferleri öğretmenlerimiz;

Omicron varyantı sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz genelinde ve eğitim kurumlarımızda Koronavirüs vaka ve temaslı sayılarında artış olduğu gözlemlenmektedir.

Bu doğrultuda, okullarımızda uygulanan pandemi tedbirlerini arttırmış ve bulaşın önlenmesi adına genel tarama testlerine başlanmıştır.

Tüm halkımızın bilmesini isteriz ki, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, personelimizin ve velilerimizin sağlığı, bizler için ilk sıradadır. Ancak Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin yüz yüze eğitime ara verilmesi ve online eğitime geçilmesine yönelik herhangi bir kararı yoktur. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak, Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlara uymak ve uygulamakla yükümlü olduğumuzu bir kez daha hatırlatarak, okullarımızda yürütülen eğitim sürecinin planlandığı üzere yüz yüze devam edeceğine dikkat çekeriz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık