koronavirusÖzel jetle Kıbrıs’a geri dönenlerin çoğu hastaydı

Kıbrıs Cumhuriyeti Ulaştırma, İletişim ve Çalışma Bakanlığı Genel Müdürü Stavros Michail, Kıbrıs Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, özel jet kullanarak Kıbrıs’a gelen kişilerin biri hariç hepsinin yurt dışında bulunan hastalar olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Ulaştırma, İletişim ve Çalışma Bakanlığı Genel Müdürü Stavros Michail, Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, özel jet kullanarak Kıbrıs’a gelen kişilerin biri hariç hepsinin yurt dışında bulunan hastalar olduğunu açıkladı.                                          

Bugün Fileleftheros gazetesinde yurt dışında bulunan Kıbrıs yurttaşlarının son günlerde özel bir uçakla ülkeye döndüğü konusunda çıkan haberi değerlendirmesi ve kişilerin geri gelmek için istenilen gerekli izinlere sahip olup olmadıkları sorusuna Michail “size şunu söyleyebilirim; özel uçakla gelen yolcuların hepsi de yurt dışında ameliyat olan veya tedavi gören hastalardı”.

“Sadece bir durumda özel jetle gelen bir kişi Dışişleri ve Sağlık Bakanlığına başvurarak gerekli tüm belgeleri gösterdi. Devamla Ulaştırma Bakanlığı bilgilendirilerek uçağın adaya inmesine izin verildi ve söz konu kişi karantina altına alındı”.

Bu kişinin devlet tarafından belirlenen bir alanda mı karantinaya alındığı sorusuna Michail olumlu yanıt verdi.

Ulaştırma, İletişim ve Çalışma Bakanlığı Genel Müdürü Stavros Michail, Kıbrıs’a iniş yapmak için başka özel uçaklardan da başvuru olup olmadığı sorusuna şu ana kadar böyle bir başvuru olmadığı yanıtını verdi.

Michail, Ulaştırma Bakanlığı’ndan bir uçağa iniş izni verilmesi için her şeyden önce gerekli belgelerle Dışişleri ve Sağlık bakanlıklarına başvuru yapılması gerektiğini vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık