AktüelGazedda'nın Gündemi“Özel Jet” raporu ne oldu?

Yenidüzen Gazetesi’nin 14 Haziran’da gündeme getirdiği “Özel Jet” olayıyla ilgili henüz bir rapor açıklanmamasına rağmen, konunun sorumlularından biri olarak gösterilen Ünal Üstel, şimdi de Sağlık Bakanlığı’na atandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yenidüzen Gazetesi’nin 14 Haziran’da gündeme getirdiği “Özel Jet” olayıyla ilgili henüz bir rapor açıklanmamasına rağmen, konunun sorumlularından biri olarak gösterilen Ünal Üstel, şimdi de Sağlık Bakanlığı’na atandı.

14 Haziran’da YENİDÜZEN’in manşetten verdiği ‘İzinsiz Özel Jet’ skandalı haberinde, 12 Haziran Cuma akşamı ülkeye izinsizce ve karantina koşuluna uymadan gelen özel jet, UBP-HP Hükümetinde de sarsıntıya neden olmuştu.

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, Meclis Genel Kurulu’nda ‘jet skandalı’ araştırma raporunu okumuştu.

Rapora göre özel uçuş talebinin 11 Haziran tarihinde Sivil Havacılık Dairesi’ne iletildiği, Bakanlar Kurulu’nun da “uçağın gelişiyle ilgili mutabık” olduğu belirtilmişti.

Sivil Havacılık Dairesi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan “uçağın karantina koşullu olarak ülkeye girebileceği” yönünde yazı verildiği de ön rapora yansımıştı.

Özersay, 22 Haziran’da Meclis’te yaptığı açıklamada, bahse konu meseleyle ilgili olarak Polis Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı bir rapor olduğunu, bazı olgular tespit edildiğini, idari veya başka türlü hangi soruşturma yapılacağını kararlaştırıp konuyu ileriye taşıyacaklarını söylemişti.

Dönemin Turizm Bakanı Ünal Üstel, yaşananların kamuoyunun gündemine oturması, Hükümetin küçük ortağının da ısrarıyla bir hafta içinde görevden alınmış, yerine Kutlu Evren atanmıştı. Öte yandan, Ersan Saner’in Başbakanlığa atanmasıyla birlikte yeniden bakan olarak kabineye dönen Ünal Üstel, geçtiğimiz günlerde Ali Pilli’nin Sağlık Bakanlığı’ndan alınmasının ardından Sağlık Bakanlığı’na da atandı.

Özel Jet raporu ise halen açıklanmadı…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık