AktüelÖylemesine BilgilerÖylemesine Bilgiler : Kara Yılan ile Sikkeli Yıkan

İnsanlık kendi ürettiği doğru olmayan bilgiyi yayarken endorfin salgılar. Kendi inandığı yetmez bir de bencilce buna inandırır diğer çılgınları.
Ergi Özbek Ergi ÖzbekAğustos 6, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yolda,dağda,ovada,bahçede her gördüğü yılanı bir komando edasıyla öldürüp fotoğrafını paylaşan insanlar var.

İnsanlık kendi ürettiği doğru olmayan bilgiyi yayarken endorfin salgılar. Kendi inandığı yetmez bir de bencilce buna inandırır diğer çılgınları.

Duymuş olmalısınız bir çok yerde ” amman anam kara yılan dolanır böyle kırbaçlar” , “sokar geberdir ölün galın oracta” gibi söylemleri.

Yaşam alanlarının içine lak diye girdiğimiz bu hayvanlar biz metalarla boğuşurken tabiatın onlara verdiği naçizane döngüyü koruma çabasında.

Sevmeyebilirsiniz , öldürmeyin!.

Taşkent Doğa Park’ı Sikkeli Yılan ile ilgili bilgilendirici bir video yayınladı.

Paylaşımda “Sikkeli Yılan, tüm şehirlerimizde en yaygın görülen ikinci yılan türüdür. Zehirsiz ve zararsızdır. Adını, desenlerinin eski sikkelere benzemesinden almaktadır. Lütfen bu canlıların yaşam haklarına saygı gösterelim” ifadeleri kullanıldı.

İşte video:

Taşkent Doğa Park’ı daha önce Karayılan ile ilgili bir bilgilendirici video daha yayınlamıştı.

Paylaşımda ” Karayılanlar insanlar için tamamen zararsız olan yılan türlerimizden biridir. Çocuklarımıza onlardan korkmayı değil korumayı öğretelim. Oldukça çekingen olan bu canlıların köşeye sıkıştıkları taktirde bile insana karşı kendini koruyabilecek hiçbir silahı bulunmamaktadır. Yaşam haklarına saygı duyalım, koruyalım ve gelecek nesillere de bu muhteşem canlıyı tanıyabilme şansı sunalım.
” ifadeleri kullanılmıştı.

Ergi Özbek

Ergi Özbek

alttan ittirmeli üstten tüttürmeli , toplum hâlinde bir kültür çevresinde yaşayan, düşünme ve konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen, bulguları sonucunda değiştirebilen ve biçimlendirebilen canlı ,muhtelif konularda birtakım fikirleri olduğu öne sürülen mühendis.

LGBT kitapcık