AktüelDünyaOsman Kavala’nın tutukluluğuna devam

Birleştirilen Gezi ve Çarşı davasında mahkeme, 1488 gündür Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sanıkları arasında iş insanı Osman Kavala’nın da bulunduğu birleştirilmiş Çarşı ve Gezi davasında mahkeme, insan hakları aktivisti ve iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Kavala, 1448 gündür Silivri Cezaevi’nde tutuklu. 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davada tek tutuklu sanık Kavala ve ABD’li Henri Barkey ile birlikte 52 sanık yargılanıyor. Mahkeme bir sonraki duruşma için 17 Ocak tarihini belirledi.

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Eylül ayında yaptığı toplantıda AİHM’nin hak ihlali kararına atıfta bulunarak Kavala’nın 30 Kasım’a kadar serbest bırakılmasını talep etmiş, aksi takdirde Türkiye hakkında yaptırım süreci başlatılacağı uyarısında bulunmuştu. Türkiye, AİHM kararını uygulamadığı için Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin denetim sürecine alınmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık