AktüelGazedda'nın GündemiOrtalık savaş alanına döndü

Ortodoks Hristiyanların Paskalya kutlamaları çerçevesinde, Hz. İsa’nın çarmıha gerilip gömüldükten sonra dirilmesi seremonisi çerçevesinde çatapat patlatılması ve büyük ateşler yakılması sonucu çıkan yangınlarla Kıbrıs Cumhuriyeti'nin dün “savaş alanı” görüntüsüne büründüğü bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ortodoks Hristiyanların Paskalya kutlamaları çerçevesinde, Hz. İsa’nın çarmıha gerilip gömüldükten sonra dirilmesi seremonisi çerçevesinde çatapat patlatılması ve büyük ateşler yakılması sonucu çıkan yangınlarla Kıbrıs Cumhuriyeti’nin dün “savaş alanı” görüntüsüne büründüğü bildirildi.

Haber kaynakları, çatapat ve molotof kokteyli atılması nedeniyle her yerden patlama sesi geldiğini, birçok yerde yangın çıktığını, polisin durumu kontrol altına almakta zorlandığını kaydetti.

Son 24 saat içerisinde gelişigüzel çatapat kullanılması ve büyük ateşler yakılması sonucunda çıkan 50’den fazla yangına müdahale etmek zorunda kalan İtfaiye teşkilatı, halka “artık vazgeçin” çağrısı yapmak zorunda kaldı. 

İnternette viral olan yangın videoları özellikle Lefkoşa’nın güneyi, Larnaka ve Limasol’da durumun trajik olduğunu gösterdi. Limasol’da durum kontrolden çıktı, bir polis devriyesi gençler tarafından atılan çatapat ve molotof kokteyli nedeniyle alevler arasında kaldı.

Larnaka’da da İsa’nın dirildiği saati sembolize eden saatte Faneromeni Kilisesi yanında yakılan büyük ateş tarlalara yayıldı, halk arasında korku ve panik yarattı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık