AktüelPolitika“Ortak mücadele, ortak vatan”

Kıbrıs’ın çeşitli kentlerinde orta ve yüksek öğrenim öğrencileri kitlesel yürüyüşler gerçekleştirdi. Yürüyüşlerde “Kıbrıslırumlar ve Kıbrıslıtürkler – Ortak Mücadele ve Ortak Vatan”, “Kıbrıs halkına aittir” gibi sloganlar hâkim oldu. KKTC’nin ilanının yıldönümünde yapılan yürüyüşlerde çoğunluğunu Solcu gençlerin teşkil ettiği PSEM (Kıbrıs Orta Öğrenim Öğrencileri Koordinasyon Komitesi) ve POFEN (Kıbrıs Yüksek Öğrenim Öğrenci Birlikleri Federasyonu) adada taksimci statükoya son verilip, barışın ve yeniden birleşmenin gerçekleşmesinden yana mesajlar verdiler.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın çeşitli kentlerinde orta ve yüksek öğrenim öğrencileri kitlesel yürüyüşler gerçekleştirdi. Yürüyüşlerde “Kıbrıslırumlar ve Kıbrıslıtürkler – Ortak Mücadele ve Ortak Vatan”, “Kıbrıs halkına aittir” gibi sloganlar hâkim oldu.

KKTC’nin ilanının yıldönümünde yapılan yürüyüşlerde çoğunluğunu Solcu gençlerin teşkil ettiği PSEM (Kıbrıs Orta Öğrenim Öğrencileri Koordinasyon Komitesi) ve POFEN (Kıbrıs Yüksek Öğrenim Öğrenci Birlikleri Federasyonu) adada taksimci statükoya son verilip, barışın ve yeniden birleşmenin gerçekleşmesinden yana mesajlar verdiler.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık