AktüelEkolojiOrman Dairesi Müdürü meydan okudu: Bize her yer kktc

Güçlü toplumsal tepki üzerine ilk operasyonunda başarısız olan müdür, önceki gün ikinci bir girişim yaparak hurma ağacı sökmeye devam etti ve bu anı sosyal medya hesabından paylaşarak, topluma meydan okudu. Müdür mesajında “Bize her yer Akdeniz, bize her yer kktc" ifadelerini kullandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Geçtiğimiz hafta sosyal medyaya düşen bir video ile Akdeniz köyünde özel çevre koruma bölgesinden hurma sökerek, Sivil Savunma Teşkilatı’na tesislerinde kullanılmak üzere resmi hizmet araçlarıyla çalışma yapıldığı infiale sebep olurken, Orman Dairesi Müdürü, Cemil Karzaoğlu dün sosyal medya hesabından paylaştığı yeni fotoğraflarla, herkese meydan okudu.

Geçtiğimiz hafta, Sivil Savunma Teşkilatı’nın konaklama tesislerinde kullanılmak üzere, Akdeniz köyünde özel çevre koruma ve SİT alanından on adet hurma ağacının sökülmesi toplumda büyük bir infiale neden olmuştu.

Ağaçların kanunsuz olarak sökülmesi köylülerin tepkisine neden olmuş, bazı köylüler olaya müdahale ederek Sivil Savunma araçlarının önünü keserek ağaçlara el koymuştu. Bu gelişme üzerine Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu olayı sahiplenmiş ve “ağaçlar benim, istediğimi söker istediğim yere dikerim” diye açıklama yaparak olayı sahiplenmişti.

Güçlü toplumsal tepki üzerine ilk operasyonunda başarısız olan müdür, önceki gün ikinci bir girişim yaparak hurma ağacı sökmeye devam etti ve bu anı sosyal medya hesabından paylaşarak, topluma meydan okudu. Müdür mesajında “Bize her yer Akdeniz, bize her yer kktc” ifadelerini kullandı.

Paylaşım, ilerleyen saatlerde Karzaoğlu’nun sosyal medya hesabından kaldırıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık