AktüelKentPolitikaÖrgütler imar planı için toplandı

Bazı çevre örgütleri, sendikalar ve kitle örgütleri, Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı’yla ilgili toplantı yapıyor. Toplantı Tabipler Birliği toplantı salonunda saat 10.00’da başladı. Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten toplantı öncesi yaptığı konuşmada, imar planının bir an önce hayata geçmesini istediklerini dile getirdi. Gazimağusa örgütleri adına konuşan Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu temsilcisi Erol Emin çevre sorunlarının artık yaşamsal boyuta geldiğini söyleyerek, siyasi ve yerel otoriteyi gerekli adımları atmaya çağırdı. Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bazı çevre örgütleri, sendikalar ve kitle örgütleri, Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı’yla ilgili toplantı yapıyor.
Toplantı Tabipler Birliği toplantı salonunda saat 10.00’da başladı.
Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten toplantı öncesi yaptığı konuşmada, imar planının bir an önce hayata geçmesini istediklerini dile getirdi.
Gazimağusa örgütleri adına konuşan Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu temsilcisi Erol Emin çevre sorunlarının artık yaşamsal boyuta geldiğini söyleyerek, siyasi ve yerel otoriteyi gerekli adımları atmaya çağırdı.
Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu da konuşmasında sivrisinekler nedeniyle ölümler yaşanıyor, insanlar denize giremiyor, evleri su basıyorsa bunun nedeninin planlama sorunları olduğuna işaret etti.
Konuşmaların ardından toplantıya geçildi. Toplantıda alınan kararların daha sonra açıklanacağı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık