AktüelEkolojiOPEC, iklim aktivistlerinden tedirgin oldu

İklim aktivistlerinin petrol endüstrisi için en büyük tehdit olduğunu söyleyen OPEC Genel Sekreteri, ‘meslektaşlarımın çocukları sokakta eylem yapan akranlarını görüp ebeveynlerine kendi geleceklerini soruyor’ dedi. OPEC Genel Sekreteri Mohammed Barkindo dünyanın, iklim değişikliğinden petrolün sorumlu olduğunu söyleyen iklim kampanyacıları tarafından aldatıldığını  öne sürdü. AFP Ajansı, OPEC genel sekreterinin, iklim değişikliği kampanyacılarının petrol endüstrisine “bilim dışı” saldırılarda bulunmasından şikayetçi olduğunu ve bunun “petrol endüstrisi için en büyük tehdit” olduğunu söylediğini yazdı. Petrol Üreticileri Örgütü ve ortakları ile yapılan görüşmeden sonra Viyana’da konuşan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 5, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İklim aktivistlerinin petrol endüstrisi için en büyük tehdit olduğunu söyleyen OPEC Genel Sekreteri, ‘meslektaşlarımın çocukları sokakta eylem yapan akranlarını görüp ebeveynlerine kendi geleceklerini soruyor’ dedi.

OPEC Genel Sekreteri Mohammed Barkindo dünyanın, iklim değişikliğinden petrolün sorumlu olduğunu söyleyen iklim kampanyacıları tarafından aldatıldığını  öne sürdü. AFP Ajansı, OPEC genel sekreterinin, iklim değişikliği kampanyacılarının petrol endüstrisine “bilim dışı” saldırılarda bulunmasından şikayetçi olduğunu ve bunun “petrol endüstrisi için en büyük tehdit” olduğunu söylediğini yazdı.

Petrol Üreticileri Örgütü ve ortakları ile yapılan görüşmeden sonra Viyana’da konuşan Barkindo, iklim kriziyle bağlantılı aşırı hava olaylarının daha yaygın hale geldiğini kaydetti, buna paralel olarak “dünyada petrol piyasasına karşı giderek büyüyen bir mobilizasyon olduğuna dikkat çekti: “Sivil toplum petrolün iklim değişikliğine neden olduğuna inandırılmak üzere yanlış yönlendiriliyor.”

Barkindo, OPEC Genel Merkezi’ndeki bazı meslektaşlarının çocuklarının, İsveçli iklim aktivisti  Greta Thunberg’in “Gelecek Cumaları” hareketinden esinlenen son okul grev dalgasıyla ilgili ebeveynlerine sorular sorduklarını anlattı: “Akranlarının sokaklarda bizim endüstrimize karşı kampanyalar yaptıklarını görüyorlar ve bize geleceklerini soruyorlar.”

“Petrole karşı seferberliğin, sektöre yatırım dahil politikaları ve kurumsal kararları belirlemeye başladığını” anlatan Barkindo, “Petrol endüstrisinin, iklim değişikliği sorununun çözümünün bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi, ancak bunun ne anlama geldiği konusunda bir açıklama yapmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık