koronavirus“Önümüzdeki günlerde vaka sayısı 3 bini geçebilir”

Kıbrıs Üniversitesi Tıp ve Moleküler Genetik Profesörü Konstantinos Deltas, artan vaka sayısıyla ilgili endişelerini dile getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Üniversitesi Tıp ve Moleküler Genetik Profesörü Konstantinos Deltas, artan vaka sayısıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

CNA’a konuşan Deltas, önümüzdeki günlerde içinde günlük vaka sayısının üç bini geçeceği tahminini dile getirdi.

En endişe verici ve muhtemelen kaçınılmaz olan şeyin sağlık çalışanlarının da hastalanacağı ve bunun hastanelerin personel eksikliği ile karşı karşıya kalması anlamına gelmesi olduğunu belirtti.

Çalışmasının sonuçlarına atıfta bulunan en önemli bulgunun, aşılama ile vücudun hastalıktan sonra elde ettiğine göre daha fazla antikor üretmesi olduğunun altını çizdi.

Konstantinos Deltas ayrıca, çalışmanın koronavirüs enfeksiyonundan üç ay sonra oluşturulan antikorların keskin bir şekilde azaldığı ve bu nedenle aşı yapılması gerektiği sonucuna vardığını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık