koronavirusOnline eğitim 1 Eylül, yüz yüze eğitim 14 Eylül’de

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Eğitim Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla okulların başlama tarihini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Eğitim Bakanlığı’nda düzenlediği basın toplantısıyla okulların başlama tarihini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı ile Eğitim Bakanlığı, bugün Eğitim Bakanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Pandemi dolayısıyla okulların nasıl ve ne şekilde açılacağı ile ilgili düzenlenen basın toplantısında Çavuşoğlu, okulların açılma tarihini de açıkladı.

Çavuşoğlu, okulların 1 Eylül’de online (Çevrimiçi) olarak açılacağını, yüz yüze eğitimin ise 14 Eylül itibariyle başlayacağını duyurdu. Çavuşoğlu, alınan kararın gerekçesini  Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda aldıklarını da kaydederek, öğretmenlere tesadüfi testler de yapılacağını kaydetti.

Çavuşoğlu eğitimin asenkron olarak gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi. Asenkron eğitim, canlı bir şekilde öğretmenin bilgisayar başında olmadığı ve önceden hazırlanan videoların öğrencilerin bilgisine getirildiği eğitimi kapsıyor.

Çavuşoğlu, öğrencilerin okula bir gün gidip diğer gün gitmeyeceği şeklinde bir sistemin hayata girmesi yönünde çalışma yaptıklarını da belirterek, böylelikle günlük olarak okullardaki öğrencilerin sayısının azaltılacağını ve bu sistemle eğitim kayıplarının giderileceğini ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık