AktüelEkonomi PolitikPolitikaOmorfo’da iş kazası

Omorfo’da dün meydana gelen iş kazasında, 15 yaşındaki bir çocuğun sağ el parmakları koptu. Temizlik yapmak için bir et pazarına giden Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini temizlemek isterken kaza geçirdi. Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini çalıştırıp temizlemek istediği sırada sağ elini makineye kaptırdı. Sağ el parmakları kopan Kotan, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından müşahede altına alındı. Omorfo’da yaşanan iş kazası bir yandan da ülkemizdeki çocuk işçiliği gerçeğini de gözler önüne serdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 12, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Omorfo’da dün meydana gelen iş kazasında, 15 yaşındaki bir çocuğun sağ el parmakları koptu.

Temizlik yapmak için bir et pazarına giden Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini temizlemek isterken kaza geçirdi.

Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini çalıştırıp temizlemek istediği sırada sağ elini makineye kaptırdı. Sağ el parmakları kopan Kotan, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından müşahede altına alındı.

Omorfo’da yaşanan iş kazası bir yandan da ülkemizdeki çocuk işçiliği gerçeğini de gözler önüne serdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..