AktüelEkonomi PolitikPolitikaOmorfo’da iş kazası

Omorfo’da dün meydana gelen iş kazasında, 15 yaşındaki bir çocuğun sağ el parmakları koptu. Temizlik yapmak için bir et pazarına giden Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini temizlemek isterken kaza geçirdi. Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini çalıştırıp temizlemek istediği sırada sağ elini makineye kaptırdı. Sağ el parmakları kopan Kotan, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından müşahede altına alındı. Omorfo’da yaşanan iş kazası bir yandan da ülkemizdeki çocuk işçiliği gerçeğini de gözler önüne serdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 12, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Omorfo’da dün meydana gelen iş kazasında, 15 yaşındaki bir çocuğun sağ el parmakları koptu.

Temizlik yapmak için bir et pazarına giden Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini temizlemek isterken kaza geçirdi.

Yusuf Can Kotan, kıyma makinesini çalıştırıp temizlemek istediği sırada sağ elini makineye kaptırdı. Sağ el parmakları kopan Kotan, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından müşahede altına alındı.

Omorfo’da yaşanan iş kazası bir yandan da ülkemizdeki çocuk işçiliği gerçeğini de gözler önüne serdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©