AktüelEkolojiYaşamÖlü balinanın midesinden ‘Dünya’nın pisliği çıktı

Endonezya Çevre ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, Wakatobi bölgesindeki Kapota Adası’nda, kıyıya vurmuş halde cesedi çürümeye başlayan 9,5 metre uzunluğunda İspermeçet balinası bulunduğu bildirildi. Açıklamada, balinanın midesinden 115 plastik bardak, dört pet şişe, 25 poşet ve ikiterliğin yanı sıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık altı kilo çöp çıkarttığı belirtildi. Balina aynı zamanda çevre mücadelesi veren uluslararası sivil toplum örgütlerinden Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) yetkilileri tarafından da incelendi. WWF yetkilileri de ceset...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 20, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Endonezya Çevre ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, Wakatobi bölgesindeki Kapota Adası’nda, kıyıya vurmuş halde cesedi çürümeye başlayan 9,5 metre uzunluğunda İspermeçet balinası bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, balinanın midesinden 115 plastik bardak, dört pet şişe, 25 poşet ve ikiterliğin yanı sıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık altı kilo çöp çıkarttığı belirtildi.

Balina aynı zamanda çevre mücadelesi veren uluslararası sivil toplum örgütlerinden Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) yetkilileri tarafından da incelendi.

WWF yetkilileri de ceset çürümeye başladığı için balinanın ölümüne midesindeki çöp yığınlarının neden olup olmadığını belirleyemediklerini ifade etti.

Balinanın bugün bölgedeki Kolowawa Plajı’na gömüleceği bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık