AktüelİnsanYaşamÖldükten sonra en çok kazandıran ünlüler belli oldu

Müzik ve eğlence endüstrisindeki gelirlerde ciddi yer teşkil eden “Ölü ünlüler” piyasası yaşayan birçok sanatçıyı geride bırakıyor. Artık kendileri olmasa bile mirasçılarına “creme de la creme” bir hayat sürdürmeye yetecek rakamları her yıl gelir hanesine yazan bu isimlerin başında ise 2009’da hayata veda eden Michael Jackson geliyor. Miras yönetimine bu yıl 400 milyon dolar gelir getiren ve arka arkaya altı yıl Forbes listesinin zirvesine yerleşmeyi başaran Jackson, öldüğü günden bu yana hak sahiplerine toplam 2,32 milyar dolar...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Müzik ve eğlence endüstrisindeki gelirlerde ciddi yer teşkil eden “Ölü ünlüler” piyasası yaşayan birçok sanatçıyı geride bırakıyor. Artık kendileri olmasa bile mirasçılarına “creme de la creme” bir hayat sürdürmeye yetecek rakamları her yıl gelir hanesine yazan bu isimlerin başında ise 2009’da hayata veda eden Michael Jackson geliyor.

Miras yönetimine bu yıl 400 milyon dolar gelir getiren ve arka arkaya altı yıl Forbes listesinin zirvesine yerleşmeyi başaran Jackson, öldüğü günden bu yana hak sahiplerine toplam 2,32 milyar dolar para kazandırdı. Listenin ikinci sırasına 41 yıl önce ölen Elvis Presley 40 milyon dolar ile yerleşirken onu 35 milyon dolarla 2016’da hayatını kaybeden profesyonel golfçü Arnold Palmer takip etti.

İşte 2018’nin en çok kazandıran ölü ünlüleri:

01. Michael Jackson: $400 milyon

02. Elvis Presley: $40 milyon

03. Arnold Palmer: $35 milyon

04. Charles Schulz: $34 milyon

05. Bob Marley: $23 milyon

06. Dr. Seuss: $16 milyon

07. Hugh Hefner: $15 milyon

08. Marilyn Monroe: $14 milyon

09. Prince $13 milyon

10. John Lennon $12 milyon

11. XXXTentacion $11 milyon

12. Muhammad Ali $8 milyon

13. Bettie Page $7 milyon

 

Kaynak:

Öldükten sonra en çok kazandıran ünlüler belli oldu, lider açık ara Michael Jackson!

Müzik ve eğlence endüstrisindeki gelirlerde ciddi yer teşkil eden “Ölü ünlüler” piyasası yaşayan birçok sanatçıyı geride bırakıyor. Artık kendileri olmasa bile mirasçılarına “creme de la creme” bir hayat sürdürmeye yetecek rakamları her yıl gelir hanesime yazan bu isimlerin başında ise 2009’da hayata veda eden Michael Jackson geliyor.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık