AktüelGazedda'nın GündemiOlayla bağlantılı olduğu düşünülen iki kişi daha aranıyor

Halil Falyalı ve Murat Demirtaş suikastiyle ilgili poliste tutuklu bulunan Ö.T yeniden mahkemeye çıkarılarak, tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.
Gazedda KıbrısŞubat 17, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halil Falyalı ve Murat Demirtaş suikastiyle ilgili poliste tutuklu bulunan Ö.T yeniden mahkemeye çıkarılarak, tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.

Olayla bağlantılı olduğu düşünülen iki kişi daha aranıyor

Mahkemede bilgi veren Polis Müfettişi Murat Bayram, meselenin ciddi bir mesele olduğunu, olayla ilgili 300’den fazla görüşme yaptıklarını, 100 civarında ifade alındığını ve bulunan emarelerin Ankara‘ya gönderildiğini söyledi.

Bölgedeki yaklaşık 80 kamera kaydının incelendiğini, bu kayıtlardan hangilerinin emare olarak kullanılabileceği yönünde derin araştırma yapılması gerektiğini, olayda kullanıldığına inanılan iki kiralık araba ve olayla bağlantılı olduğu düşünülen iki kişi daha arandığını ve bu kişilerin ifadelerinin de olayın seyrine etki edebileceğine inandığını belirten polis, zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık