AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusOlağanüstü hal ve sokağa çıkma yasağı yok!

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu’nda alınan kararları duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan  Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu’nda alınan kararları duyurdu.

Başbakan  Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bugün toplanan Bakanlar Kurulu ardından açıklamalarda bulundu.

Ek kararlarla ilgili açıklamada bulunan Özersay, alınan kararların şunlar olduğunu söyledi:

İkamet izinleri ile ilgili özellikle poliste bulunan 60 yaşın üzerindeki kişileri ikamet izni başvuruları durduruldu. Bu süreç içinde, yasal süreç işlemeyecek, kişiler cezalı sayılmayacak.

Olağanüstü hal kararının alınmadığını da belirten Özersay, sokağa çıkma yasağı gibi bir kararın bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Özersay, turistik turlarla ilgili kısıtlama getirildiğini de belirterek, 10 kişinin üzerinde turistik tur düzenlenemeyeceğini belirtti. Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışlarıyla ilgili sınırlandırma yapıldığı da belirtilen açıklamada, yurt dışına çıkmak isteyen bir devlet memurunun en üst ita amirinden izin alması gerekeceği de belirtildi.

Yeni bir çağrı merkezi kurulacağını da belirten Özersay, merkezin bu akşam itibariyle devreye gireceğini kaydetti.

İş yerlerinin kapanması ya da çalışmaması ile ilgili yaşanan ekonomik sıkıntı ile de konuşan Özersay, ekonomik sıkıntıları ele almak için Bankalar Birliği ile Ekonomi Bakanı’nın bir toplantı yaptığını da belirtti. Ortaya çıkmaya başlayan ekonomik sıkıntılar ve hangi tedbirlerin alınacağının görüşüldüğü toplantıda, ilave kararlar alınırsa yeniden halkla paylaşılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık