AktüelEkolojiYaşamOkulu boykot ettiler, yaşanabilir bir gelecek için yürüdüler

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 7, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Hollanda’da 20 bine yakın öğrenci okul boykotu yaparak iklim değişikliğine karşı yürüyüş yaptı.

Rachel Leung on Twitter

Feeling proud: an estimated 10,000 students marching through The Hague to protest climate change. #klimaatspijbelaars #KlimaatSpijbelen https://t.co/kH6lcyxtdX

Öğrenciler gerek yerel gerekse de küresel ölçekte hükümetleri iklim değişikliğine yönelik ciddi adımlar atmasını talep ediyor.

 

https://twitter.com/PJverhagen/status/1093462300269400064

Lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 20 bine yakın genç, yaşanabilir bir gelecek olmadığından okula gitmenin anlamını da sorguluyor.

Caroline te Pas on Twitter

Climate march of school students passing by our office! #ClimateStrike #klimaatspijbelaars #climatechange https://t.co/BVsmtLkrjq

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©