koronavirusOkulların açılması konusunda Pilli ve Tatar farklı konuşuyor

Başbakan Ersin Tatar ile Sağlık Bakanı Ali Pilli, okulların önümüzdeki günlerde açılıp açılmayacağı konusunda farklı söylemlerde bulunuyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Ersin Tatar ile Sağlık Bakanı Ali Pilli, okulların önümüzdeki günlerde açılıp açılmayacağı konusunda farklı söylemlerde bulunuyor.

Bugün Haberci Web TV’de bir programa katılarak koronavirüs süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Ali Pilli, 2019-2020 okul döneminin kapandığını duyurarak bu kararın, Bakanlar Kurulu kararı olmadığını da dile getirmişti.

Pilli açıklamasında 2020-2021 eğitim yılına bakılması gerektiğini de ifade ederek, önlerinde yapılacak çok iş olduğunu belirtti.

Öte yandan Pilli’nin yaptığı açıklamadan yaklaşık 2 saat sonra Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Time’a verdiği demeçte, Ali Pilli’nin yanlış yaptığını ifade ederek, “eğitim bizim için bu yıl bitmiştir” açıklamasının doğru olmadığını Bilim Kurulu ve Bakanlar Kurulu’nun henüz bir karar almadığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık