PolitikaOkullarda Kaos Yaratan Eğitim ve Kültür Bakanlığıdır

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, Sendikal Platform’un sivil itaatsizlik kararının başarıyla devam ettiğini bildirdi. KTOEÖS Genel Sekreteri Vedat Tek’in yaptığı yazılı açıklamaya göre okullarda öğrencilerin mağduriyetlerini en az indirmek için çaba gösterdiklerini belirterek “Eğitim ve Kültür Bakanlığının talimatıyla bazı okullarda erken saatte okula gelmek zorunda olan öğrencilerin sınıflarına girmesi engellenmekte ve soğukta bekletilmektedir. Sınıflar ayni talimatla kilitlenip, çocukların 08:30’dan önce sınıflara girmeleri engellenmektedir.” dedi. Açıklamanın tamamı şöyle: Sendikal platform ile aldığımız karar doğrultusunda okullarda başlattığımız sivil...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, Sendikal Platform’un sivil itaatsizlik kararının başarıyla devam ettiğini bildirdi.

KTOEÖS Genel Sekreteri Vedat Tek’in yaptığı yazılı açıklamaya göre okullarda öğrencilerin mağduriyetlerini en az indirmek için çaba gösterdiklerini belirterek “Eğitim ve Kültür Bakanlığının talimatıyla bazı okullarda erken saatte okula gelmek zorunda olan öğrencilerin sınıflarına girmesi engellenmekte ve soğukta bekletilmektedir. Sınıflar ayni talimatla kilitlenip, çocukların 08:30’dan önce sınıflara girmeleri engellenmektedir.” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Sendikal platform ile aldığımız karar doğrultusunda okullarda başlattığımız sivil itaatsizlik eylemimiz başarı ile devam etmektedir.

Bu eylemi yapmaktaki amacımız ülkemizde yıllardır devam etmekte olan kış saati uygulamasına tekrar dönülmesi ayni zamanda meydana gelen talihsiz kazada sorumlulukları bulunan yetkililerin istifasının gerçekleşmesidir. Hepimizi derinden etkileyen son gelişmeler karşısında okullarımızda öğrencilerimizin mağduriyetinin en aza indirilmesi konusunda büyük bir çaba ve özveri gösterdiğimizi kamuoyunun dikkatine getiririz.

Fakat üzülerek takip etmekteyiz ki Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığının talimatıyla bazı okullarda erken saatte okula gelmek zorunda olan öğrencilerin sınıflarına girmesi engellenmekte ve soğukta bekletilmektedir. Sınıflar ayni talimatla kilitlenip, çocukların 08:30’dan önce sınıflara girmeleri engellenmektedir.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yetkilileri uyarıldığı halde bu konudaki tutumlarını değiştirmemişlerdir ve daha sert bir tutum içerisine girmişlerdir.

Okullarda kaos yaratan ve geri adım atmayan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yetkilileridir.

Kamuoyu ile paylaşmak isteriz ki; Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile dayatma saatler konusunda bir anlaşma yoktur. Kış saati uygulamasına geçilmesi talebimiz devam etmektedir. Hükümetin yeni mesai anlayışı ile çocukların büyük bir kısmı hala karanlıkta ve sokaktadır. Sığınılacak yer olan okullarımızı da vaktinde açıp öğrencilerimizin bir zarar görmeden eğitimlerini tamamlamalarını sağlıyoruz. Gün boyu yapılan bu uygulamalar okul müdürleri, müdür muavinleri ve öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yapmış olduğumuz bu eylem sendikamızın almış olduğu kararlar doğrultusunda yasal bir haktır.

Buradan yetkililere acil çağrı yapar derhal bu tutumlarından vazgeçmelerini ve öğrencilerin mağduriyetlerine son vermelerini bekleriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık