AktüelGazedda'nın GündemiOkullar yeniden kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun bilinçsiz ve yasadışı kararlar ürettiğini belirterek, vaka sayılarının artarak devam etmesinin kaçınılmaz bir son olarak halkı beklediğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 30, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun bilinçsiz ve yasadışı kararlar ürettiğini belirterek, vaka sayılarının artarak devam etmesinin kaçınılmaz bir son olarak halkı beklediğini söyledi.

Elcil yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın pandemiyi bahane ederek, okulların açılmasını engellemesi karşısında sağlık ve güvenlik önlemleri alınarak okulları açmayı başaran sendikaların,  öğretmenlerin tüm özverisine rağmen hükümetin duyarsızlığı nedeni ile yeniden kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya bulunulduğunu kaydetti.

Okul saatlerinde alınan önlemler ve öğretmenlerin gayretlerinin, dershanelerin, özel kursların, etütlerin, özel eğitim kurumlarının ve toplu taşıma yapan özel araçların denetimsizliği nedeniyle boşa çıktığını kaydeden Elcil, “Eğitim Bakanlığı denetim görevini yapmamakta, sorumluluğu polis ve Sağlık Bakanlığı’na yüklemektedir. Sorumluluğu başkalarına yıkarak, başarılı olunması mümkün olmadığı gibi, Covid-19 vakalarının okullarda görülmesinin ana nedenini oluşturmaktadır” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın “tedbir alma yerine öğretmenleri suçlayan yasadışı genelge yayınladığını ve sorumluluğunu yerine getirdiğini düşündüğünü” ileri süren ELcil, şöyle devam etti:

“Bu ‘kör dövüşü’ vakaların artmasına ve okullar başta olmak üzere tüm yaşamın tekrardan kapanmasını getirecektir. Sağlık, Eğitim Bakanlıkları ile polisi yasal çerçevede tedbir almaya davet eder, insan sağlığını partizanlığa alet edilmemesini vurgularım.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık