AktüelGazedda'nın GündemiOkullar yarın da devam edecek

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantı sonrası BRT’ye açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantı sonrası BRT’ye açıklamalarda bulundu.

Akademik takvimi Haziran ayında oluşturduklarını, belirlenen gün yaklaştıkça pozitif vakalarda artış görüldüğünü, 1 Eylül kararını 14 Eylül’e ertelediklerini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, oryantasyon maksatlı olarak ilköğretim ikinci sınıfa kadar okullar ve eğitim kurumlarını bugün açtıklarını belirtti.

Bugün okullara ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade eden Çavuşoğlu, çocukların maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduklarını, öğretmenleri eşliğinde teneffüslere çıkıldığını belirtti.

Sosyal medyadaki tartışmaların devam ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda toplantılar yaptıklarını, okulların devam etme şekilleriyle ilgili kararlar üretileceğini kaydetti.

Okulların bugün olduğu gibi yarın da devam edeceğini belirten Bakan Çavuşoğlu, yeni alınan bir kararın henüz bulunmadığını, kararın yarın alınacağını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık