PolitikaOkul Müdüründen Velilere Yalan Mesaj!

Öğrencilerin hükümete karşı protesto eylemlerine devam etmeleri hükümet çevrelerine rahatsızlık yarattı. Son 2 gündür Lefkoşa’da devam eden protesto eylemlerinin 2 Aralık Cuma günü Mağusa’da öğrenim gören öğrencilerin düzenleyeceği protesto eylemleri ile devam edecek olması hükümet çevrelerinin gerçek dışı iddialara başvurmasına neden oldu. Anayasa’nın “Toplantı ve Yürüyüş Hakkı”nı düzenleyen 32. maddesi, açıkça herkesin önceden izin almaksızın gösteri yürüyüşü yapma hakkına sahip olduğunu düzenlemesine rağmen, Mağusa Türk Marif Koleji Müdürü Bahadır Volkan öğrenci velilerine gönderdiği mesajda yapılacak eylemi kaymakamlıktan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Öğrencilerin hükümete karşı protesto eylemlerine devam etmeleri hükümet çevrelerine rahatsızlık yarattı. Son 2 gündür Lefkoşa’da devam eden protesto eylemlerinin 2 Aralık Cuma günü Mağusa’da öğrenim gören öğrencilerin düzenleyeceği protesto eylemleri ile devam edecek olması hükümet çevrelerinin gerçek dışı iddialara başvurmasına neden oldu.

Anayasa’nın “Toplantı ve Yürüyüş Hakkı”nı düzenleyen 32. maddesi, açıkça herkesin önceden izin almaksızın gösteri yürüyüşü yapma hakkına sahip olduğunu düzenlemesine rağmen, Mağusa Türk Marif Koleji Müdürü Bahadır Volkan öğrenci velilerine gönderdiği mesajda yapılacak eylemi kaymakamlıktan izin verilmeyen ” yasadışı” eylem olarak niteleyerek öğrencilere derse girme çağrısı yaptı.

Söz konusu telefon mesajı kısa sürede sosyal medyada yayılarak tepki toplarken, Mağusa TMK ile Namık Kemal Lisesi öğrencileri eylemin Mağusa Anıt Çemberi’nde yapılacağını duyurdular.

gmtmk

ANAYASA

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkı
Madde 32
Yurttaşlar, önceden izin almaksızın, silahsız ve saldırısız toplanma veya gösteri yürüyüşü yapma hakkına sahiptir. Bu hak, kamu düzenini korumak için yasa ile sınırlanabilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık