AktüelDünyaKıbrıs SorunuOktay: “Asker gönderme, Akdeniz’de sondaj, sınır ötesinde operasyon”

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: “Gerekirse asker gönderme, gerekirse Doğu Akdeniz’de sondaj, sınır ötesinde operasyon ne gerekiyorsa onu yaparız, yapıyoruz"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 18, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB
Geleceğe İlham Ver

Türkiye yetkililerinin savaş çığırtkanlıkları devam ediyor.

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dün akşam Meclis Bütçe görüşmelerinde “Gerekirse asker gönderme, gerekirse Doğu Akdeniz’de sondaj, sınır ötesinde operasyon ne gerekiyorsa onu yaparız, yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Uluslararası arenada, Türkiye’nin çıkarları doğrultusunda, hesap vermez, hesap sorarız.” şeklinde konuşan Oktay, Akdeniz’de sıcak çatışma başlatmayı dahi göze aldıklarını açığa çıkartmış oldu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Geçitkale – Lefkonuk – havaalanına İHA ve SİHA’lar gelmiş ve uçuşlara başlamışlardı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft