PolitikaÖğretmenlerin Toplumsal Duyarlılığı Hükümete Örnek Olmalıdır

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), hükümetin yeni mesai anlayışı ile çocukların büyük bir kısmının karanlıkta ve sokakta kaldığını belirterek “öğretmenimiz, 08:00’den önce görevinin başında olarak Hükümet’in sokakta bıraktığı öğrencilere sahip çıkmış, 12:40’dan sonra güvenlikleri için inisiyatif almıştır. Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet’e örnek olmalıdır” değerlendirmesinde bulundu. KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş’şn yazılı açıklaması şöyle: Hükümetin çalışma yaşamı ile ilgili düzenlemiş olduğu saatlerin sorunlara çözüm getirmediğini, daha fazla sorun yarattığını tüm toplum olarak izlemekteyiz. Hükümet’in yeni mesai anlayışı ile...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), hükümetin yeni mesai anlayışı ile çocukların büyük bir kısmının karanlıkta ve sokakta kaldığını belirterek “öğretmenimiz, 08:00’den önce görevinin başında olarak Hükümet’in sokakta bıraktığı öğrencilere sahip çıkmış, 12:40’dan sonra güvenlikleri için inisiyatif almıştır. Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet’e örnek olmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş’şn yazılı açıklaması şöyle:

Hükümetin çalışma yaşamı ile ilgili düzenlemiş olduğu saatlerin sorunlara çözüm getirmediğini, daha fazla sorun yarattığını tüm toplum olarak izlemekteyiz.

Hükümet’in yeni mesai anlayışı ile çocukların büyük bir kısmı karanlıkta ve sokakta kalmıştır. Öğretmenimiz, 08:00’den önce görevinin başında olarak Hükümet’in sokakta bıraktığı öğrencilere sahip çıkmış, 12:40’dan sonra güvenlikleri için inisiyatif almıştır. Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet’e örnek olmalıdır.

Eğitim Bakanlığı ise vaktini otobüs şirketlerine baskı yapmakla, “dedikodu” mekanizması ile toplum içinde psikolojik algı yöntemleri kullanmakla harcıyor. Bunun yasalar tahtındaki karşılığı görevini kötüye kullanmaktır. Fasıl 154 Ceza Yasası’nı Eğitim Bakanlığı yetkililerine hatırlatırız.

Hükümet, özel sektör çalışanlarının çocuklarını düşünmüyor.

Özel sektör çalışanlarının çocuklarını düşünmeyen, taşımacılık ile ilgili sorunlar yaratan, soğuğu, karanlığı, psikolojik etkenleri, çocuğun beslenme hakkını düşünmeyen Eğitim Bakanlığı, çocukların güvenliği ile ilgili sorumsuzluk abidesi haline gelmiştir. Bu sorumsuzluk velileri isyan ettirmiş, kış saati uygulaması istiyoruz talebi ile ilgili imza kampanyaları başlatılmıştır.

Hükümetin Tutumu İstismarın Ta Kendisidir.

Sendikalar, sivil toplum örgütleri, ekonomik örgütler, akademisyenler, gençler ve vatandaşların meşru talebinin siyasallaştığını veya istismar edildiğini söyleyen hükümet yetkilileri, taleplerin toplumsallaştığının farkında değildir.

Hükümet yetkilileri kişileri hedef göstererek, vatan hainliği edebiyatı yaparak gündemi şaşırtmaya ve eylemin nedenini unutturmaya çalışıyor.

Hükümet’in suskun kalması, yapıcı politikalar üretmemesi veya ısmarlama açıklamalar ile bilim dışı konuşmaları istismarın ta kendisidir.

Eylemde Yaralananlara Geçmiş Olsun Diyoruz.

Eylemde her kim olursa olsun, yaralanan, rahatsız olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hatırlatırız ki bu eylemlere neden olan Hükümet’in anlamsız tutumudur.

Kış Saati Uygulamasını Toplum Olarak İstiyoruz.

Açıkça yaşama müdahale olan bu yanlış yoldan dönülmesini ve kış saati uygulamasına geçilmesi ile ilgili ısrarcı talebimiz devam ediyor. Yol güvenliği, somut trafik projeleri, etkin denetim ve eğitim ile ilgili çözümler üretilmesini de istiyoruz.  Bununla birlikte kazadan sorumlu üç bakanın istifası gereklilik değil, erdemdir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık