TemasÖğretmenler, Barış Ve Birleşik Kıbrıs İçin Yürüyecek

Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve İlerici Öğretmenler Grubu (PROODEFTİKİ), Lefkoşa’da “Barış ve Birleşik Kıbrıs” için yürüyecek. KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş’in verdiği bilgiye göre yürüyüş, 5 Kasım Cumartesi günü Kıbrıs saati ile 15.00’de gerçekleştirilecek. “Barış ve Birleşik Bir Kıbrıs İçin Yürüyoruz. Ortak Kültürel Mirasımızla Yürüyerek Buluşalım” başlığıyla yapılan açıklamada, Lefkoşa’da düzenlenecek yürüyüş turuyla, çözüm ve barış sürecine katkıda bulunmanın hedeflendiği vurgulandı. Açıklamaya göre, yürüyüş turunun başlangıç ve bitiş noktası Ledra Palas’taki “Dayanışma Evi” olacak. Etkinlikte, eğitimciler...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve İlerici Öğretmenler Grubu (PROODEFTİKİ), Lefkoşa’da “Barış ve Birleşik Kıbrıs” için yürüyecek.

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş’in verdiği bilgiye göre yürüyüş, 5 Kasım Cumartesi günü Kıbrıs saati ile 15.00’de gerçekleştirilecek.

“Barış ve Birleşik Bir Kıbrıs İçin Yürüyoruz. Ortak Kültürel Mirasımızla Yürüyerek Buluşalım” başlığıyla yapılan açıklamada, Lefkoşa’da düzenlenecek yürüyüş turuyla, çözüm ve barış sürecine katkıda bulunmanın hedeflendiği vurgulandı.

Açıklamaya göre, yürüyüş turunun başlangıç ve bitiş noktası Ledra Palas’taki “Dayanışma Evi” olacak. Etkinlikte, eğitimciler “barış ve birleşik Kıbrıs” için yürüyecek.

Yürüyüş turu, Yeşil Hat’tın her iki tarafından geçilerek Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bir daire çizecek şekilde belirlendi. Yürüyüş sırasında güzergâh üzerindeki önemli tarihi noktalarda da durulacak ve ortak kültürel mirasa dair bilgilendirmeler yapılacak.

İki örgüt, her iki toplumun öğretmenlerinin yanında barışa ve çözüme inanan sendika, sivil toplum örgütü, siyasi parti ve kişileri de etkinliğe katkı koymaya çağırdı.

Açıklamada, etkinliğe katılmak isteyen herkesin barikatlardan geçiş için kimlik kartını veya pasaportunu getirmeyi unutmaması da istendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık