koronavirusÖğrencilere ülkeye gelişlerde kolaylık sağlanacak

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yurt dışında yaşayan öğrencilerin ülkeye geliş talepleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yurt dışında yaşayan öğrencilerin ülkeye geliş talepleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, yurt dışında yaşayan öğrencilerin ülkeye gelişlerinde bazı kolaylıkların sağlanması taleplerinin değerlendirilerek ele alındığını ve çalışmaların ivedilikle başlatılacağını açıkladı.

Bakan Pilli’nin konuyla ilgili şunları kaydetti ;

” Yurt dışında eğitim gören ve uzun bir süredir ailelerinden uzak kalan  KKTC vatandaşı öğrencilerimizin yeni yıl tatillerini değerlendirmek ve ailelerini görmek maksadı ile ülkemize gelişlerinde belli kolaylıkların sağlanması konusunda bakanlığımıza yaptıkları talepler tarafımızca ele alınmış ve değerlendirilmektedir.

Öğrencilerimizin taleplerinin karşılanması noktasında gerekli çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak evlatlarımızın ülke ve aile hasretlerine son verebilmeleri adına elimizde imkan ve olanaklar dahilinde tüm çabayı ortaya koyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Üretilecek kararlar, öğrencilerimizin tatil programlarını aksatmamak adına ivedilikle sonuçlandırılacak ve kamuoyuna duyurulacaktır  .

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..