koronavirusÖğrencilere karantina ücreti kaldırılsın

Devletin, Christmas tatili öncesi karantina ücretleri ile ilgili aldığı karar, yurtışında yaşayan yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Devletin, Christmas tatili öncesi karantina ücretleri ile ilgili aldığı karar, yurtışında yaşayan yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili Twitter üzerinden örgütlenen gençler, “Öğrencilere Karantina Ücreti Kaldırılsın” kampanyası başlattı.

Christmas tatili öncesinde Kıbrıs’a gelme planları yapan yurtdışında yaşayan yurttaşlar ise alınan yeni karara ateş püskürdü. Hali hazırda yurtdışında yaşadığı için ailesinden uzakta bulunan birçok yurttaş, Twitter’den “Öğrencilere Karantina Ücreti Kaldırılsın” kampanyası da başlattı.

Kısa sürede yüzlerce kişi Twitter’den #OgrencilereKarantinaUcretiKaldirilsin hashtagı ile paylaşım yaparak, yetkililere ulaşmaya çalışıyor.

İşte paylaşımlardan bazıları:

Arkadaşlar, lütfen ucu ucu size dokunmayan konulara kayıtsız kalmayın. Evime dönmeye çalışıyorum, Önümde 2 bin 250 TL gibi bir engel var. Sesimizi çıkarırsak kararı değiştirebiliriz belki.

Ülkesine dönmeye çalışan öğrenciler olduğunu bile bile kendi vatandaşlarından 2 bin 200 TL karantina ücreti isteyen bir ülke düşünün. Uçak biletleri zaten hemen hemen aynı fiyat. Kusura bakmayın. Bizim sizin gibi aylik 15 bin TL maaşımız yok. Böyle mi kucaklarsınız ülkenizin gençlerini?

Aklınıza şimdi mi geldi bu uygulamayı yapmak tam belki ortalık biraz durulur ailemizi görmeye gelirik diye düşünürken #OgrencilereKarantinaUcretiKaldirilsin

Gözünüzü cebimizden çekin. Bilet alıyoruz son dakika ücret çıkartılmaz . #OgrencilereKarantinaUcretiKaldirilsin

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık