AktüelkoronavirusÖğrenciler ülkeye alındı: Uçakta Kıbrıslıtürkler de vardı

Larnaka uçuşundaki yolculara izin verildiği duyuruldu. Easy Jet hakkında yasal işlem yapılacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bugün akşam saatlerinde Larnaka Havalimanı’na gelen uçakla ilgili sorun çözüldü. 30 civarında öğrencinin bulunduğu uçak, ülkeye kabul edildi. Ulaştırma Bakanı Yiannis Karousos, Easy Jet hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Karousos, Biri Larnaka’da, biri Baf’ta olan uçuşların kabulünün bir defaya mahsus olduğunu ve Pazar günü açıklanan yeni giriş düzenlemeleri yürürlükte iken bunun tekrarının yaşanmayacağını bildirdi.

Öğrenciler karantinaya alınacak

Ülkeye kabul edilen 30 civarındaki öğrenci, kabullerinin ardından Trodos’ta kurulan karantina merkezine götürüldü. Öğrenciler, 14 gün boyunca karantinada kalacak.

Uçakta Kıbrıslıtürkler de var

Öte yandan Başbakan Ersin Tatar, bugün Bakanlar Kurulu’nda yaptığı açıklamada, bahsi geçen uçakta Kıbrıslıtürk öğrencilerin de bulunduğunu ve o öğrencilerin de karantinaya alındığını duyurdu. Tatar, sayı ile ilgili net bir bilgi vermedi.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgi, uçakta 2 ile 6 arasında Kıbrıslıtürk yolcu bulunduğu yönünde…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık