PolitikaÖğrenciler Sokağa Çıktı: Katil Devlet Hesap Verecek-Foto

Lefkoşa’da liselerde öğrenim gören öğrenciler, dün yaşanan trafik kazasını protesto etmek amacıyla Başbakanlık önünde eylem yaptı, hükümeti istifaya çağırdı. Arkadaşlarının kaybından dolayı devleti protesto eden öğrenciler, “Yollar yapılsın, yollar mezar olmasın”, “Karanlıkta okula gidilmez”, “Canımız yanıyor”, “Katil devlet”, “Katil devlet hesap verecek”, “Yönetim İstifa” sloganları attı. Öğrenciler Başbakanlık giriş kapılarını zorladı, Başbakanlık binasına yumurta attı. Başbakan’la görüşme talebinde bulunan öğrencilerden bir grubu ve bir öğretmeni, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu kabul etti. Yüzlerce öğrencinin katıldığı eylemde,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Lefkoşa’da liselerde öğrenim gören öğrenciler, dün yaşanan trafik kazasını protesto etmek amacıyla Başbakanlık önünde eylem yaptı, hükümeti istifaya çağırdı.

Arkadaşlarının kaybından dolayı devleti protesto eden öğrenciler, “Yollar yapılsın, yollar mezar olmasın”, “Karanlıkta okula gidilmez”, “Canımız yanıyor”, “Katil devlet”, “Katil devlet hesap verecek”, “Yönetim İstifa” sloganları attı.

ogrenci_trafik6

ogrenci_trafik7

Öğrenciler Başbakanlık giriş kapılarını zorladı, Başbakanlık binasına yumurta attı.

ogrenci_trafik5

Başbakan’la görüşme talebinde bulunan öğrencilerden bir grubu ve bir öğretmeni, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu kabul etti.

Yüzlerce öğrencinin katıldığı eylemde, dün Girne -Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşu da yapıldı.

ogrenci_trafik3

KOFALI: “DEVLET YA ÇÖZÜM BULACAK YA DA BİZ YOLLARI TAMİR EDECEĞİZ”

Eylemde öğrenciler adına konuşan Atatürk Meslek Lisesi Konsey Başkanı Hüseyin Kofalı, dün yaşanan trafik kazasında vefat eden arkadaşlarını anarak, hükümeti protesto etti.

Kofalı, aynı yolda daha önce de aynı şekilde kaza olduğunu ve insanların yaşamını yitirdiğini anımsatarak, kazalara rağmen kaynakların yollara değil başka yerlere harcandığını kaydetti.

ogrenci_trafik2

“Devlet ya çözüm bulacak ya da biz çalışıp yolları tamir edeceğiz” diyen Kofalı, sabah karanlıkta okula gitmek zorunda kaldıklarını belirtti, bunu istemediklerini söyledi ve yaşamını yitiren arkadaşlarının ailelerine bunun hesabını kimin vereceğini sordu.

Kofalı, “O otobüste biz de olabilirdik o yüzden susmadan sesimizi yükselteceğiz ve duyuracağız” dedi.

ogrenci_trafik

Konuşmanın ardından öğrenciler arkadaşlarını andı, arkadaşlarının ağzından yazılan yazıları okudu, ağıtlar yaktı.

Öğrenciler Başbakanlık ana giriş kapısını da sallayarak, protesto eylemini sürdürdü.

ogrenci_trafik4

Eyleme, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası yetkilileri ile bazı öğretmenler de katıldı.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık