koronavirusÖğrenciler örgütleniyor: #kktcdemağdurkaldık

Üniversite eğitimlerine Kıbrıs'ın kuzeyinde devam eden Türkiye uyruklu öğrenciler “#kktcdemağdurkaldık” etiketiyle Twitter'de hashtag başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 8, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Üniversite eğitimlerine Kıbrıs’ın kuzeyinde devam eden Türkiye uyruklu öğrenciler “#kktcdemağdurkaldık” etiketiyle Twitter’de hashtag başlattı.

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan kararlardan dolayı ülkelerine geri dönemeyen öğrenciler, ülkelerine geri dönebilmek ve bayramı aileleriyle geçirebilmek için Twitter üzerinden örgütlenmeye başladı.

“#kktcdemağdurkaldık” etiketiyle ülkelerine geri dönmek ve bayramı aileleriyle geçirmek için örgütlenmeye başlayan öğrenciler, paylaşımlarına TC Dışişleri Bakanlığı, TC Lefkoşa Büyükelçiliği ve TC Ulaştırma Bakanlığını etiketleyerek sesini duyurmaya çalışıyor.

Paylaşılan gönderilerde, ülkelerine geri dönüş için tüm mecralara başvuru yapmalarına karşın bir sonuç elde edemedikleri de ifade edilirken, ülkelerine geri dönüş konusunda resmi izinlerin verilmesini talep ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft