PolitikaÖğrenciler Mağusa’da Sokağa Çıktı -Video-

Dağyolunda meydana gelen ve üç kişinin hayatını kaybettiği trafik felaketinin ardından öğrencilerin organize ettiği eylemler bugün Mağusa’ya taşındı. Öğrenciler Mağusa’da sokağa çıktı. Çoğunluğu Mağusa Türk Marif Koleji ve Namık Kemal Lisesi öğrencileri ile yurttaşlardan oluşan kalabalık grup saat uygulamasını ve ölümleri protesto etti. Eylemciler “Karanlıkta okula gidilmez” ve “Mercedesler satılsın yollar yapılsın” gibi pankartlar açtı. Mağusa’da sabah 09.00’da öğrencilerin gerçekleştirdiği eylemin ardından bugün saat 17.00’de DAÜ çemberinde daha geniş katılımlı ikinci bir protesto eylemi düzenlenecek.    
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dağyolunda meydana gelen ve üç kişinin hayatını kaybettiği trafik felaketinin ardından öğrencilerin organize ettiği eylemler bugün Mağusa’ya taşındı. Öğrenciler Mağusa’da sokağa çıktı.

Çoğunluğu Mağusa Türk Marif Koleji ve Namık Kemal Lisesi öğrencileri ile yurttaşlardan oluşan kalabalık grup saat uygulamasını ve ölümleri protesto etti.

Eylemciler “Karanlıkta okula gidilmez” ve “Mercedesler satılsın yollar yapılsın” gibi pankartlar açtı.

Mağusa’da sabah 09.00’da öğrencilerin gerçekleştirdiği eylemin ardından bugün saat 17.00’de DAÜ çemberinde daha geniş katılımlı ikinci bir protesto eylemi düzenlenecek.

 

ogrenci_magusa

ogrenci_magusa1

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık