koronavirus“Oğlu engelli maaşı aldığı için yardımdan faydalanamayacağı söylendi”

Kıbrıs'ın güneyinde çalışan işçilere maaş vereceğini söyleyen idare, bir işçiye oğlu engelli maaşı aldığı için maaş vermeyi reddetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde çalışan işçilere maaş vereceğini söyleyen idare, bir işçiye oğlu engelli maaşı aldığı için maaş vermeyi reddetti.

Koronavirüs sebebiyle barikatların kapatılmasının ardından güneydeki işine geçemeyen bir işçi, devletin vereceği yardıma başvurdu. İdare, işçiye oğlunun engelli maaşı aldığını ve dolayısıyla kendilerine yardım yapılmayacağını bildirdi.

Güneyin Emekçileri Komitesi üyesi Soydan Borakan KSP Web TV’de katıldığı bir programda, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Soydan, Kıbrıs’ın kuzeyindeki idarenin vereceği katkı maaşına başvuran bir kişinin oğlu engelli maaşı aldığı gerekçesiyle maaş alamadığını belirtti.

Borakan açıklamasında, “hangi vicdan, hangi hak, hukuk, adalet bunu kabul eder. Engelli maaşı alan bir çocuğun parasını, anne ve babasının alıp harcaması ne kadar doğru? Senin verdiğin para, çocuğun ihtiyaçlarını ancak karşılıyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık