AktüelÖzel HaberPolitikaODTÜ KKK’de eylem: Hocama Dokunma

ODTU Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde üniversite yönetiminin akademik personele 67 yaş sınırı getirmesi dün öğrenciler tarafından protesto edildi. 
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 21, 2019
Djumba Hotel & Cafe

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde 30 Nisan 2019 tarihinde aniden alınan 67 yaş üzerinde akademisyenlerin sözleşmelerinin yenilenmeyeceği karar Kampüs Bileşenleri tarafından protesto edildi. Karara karşı öğrenciler tarafından kurulan Hocama Dokunma Platformunun çağrısı üzerine gerçekleştirilen eylem ‘Yönetim Elini Hocalardan Çek’, ‘Öğrenciler Burada Rektör nerede sloganları eşliğinde devam etti. Eylem sonunda kampüs öğrencilerinden toplanan imzalar rektörlüğe teslim edildi.

Bir süredir disiplin soruşturmaları, kampüs içerisine polis alınması ve üniversite yönetiminin akademik personele karşı tutumunun da protesto edildiği eylemde “Hocama Dokunma” pankartı açıldı.

Hocalarıyla dayanışma gösteren ODTÜ öğrencileri yönetimini aldığı 67 yaş sınırı kararının iptal edilmesini talep ediyor.

Hocama Dokunma Platformu sürecin devam edeceğini sadece bir eylem ile sürecin kazanılamayacağını bu yüzden kampüs bileşenleri tarafından konunun takip edilmeye devam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Dün de Kampüs – Sen bir açıklama yaparak üniversitedeki sıkıntıları sıralamış ve üniversitede toplu iş sözleşmesi yapılması gerekliliğinin altını çizmişti.

ODTÜ KKK’de disiplin soruşturmaları, yasakçı zihniyet ve genel huzursuzluk

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©