AktüelÖzel HaberPolitikaODTÜ KKK’de eylem: Hocama Dokunma

ODTU Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde üniversite yönetiminin akademik personele 67 yaş sınırı getirmesi dün öğrenciler tarafından protesto edildi. 
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 21, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde 30 Nisan 2019 tarihinde aniden alınan 67 yaş üzerinde akademisyenlerin sözleşmelerinin yenilenmeyeceği karar Kampüs Bileşenleri tarafından protesto edildi. Karara karşı öğrenciler tarafından kurulan Hocama Dokunma Platformunun çağrısı üzerine gerçekleştirilen eylem ‘Yönetim Elini Hocalardan Çek’, ‘Öğrenciler Burada Rektör nerede sloganları eşliğinde devam etti. Eylem sonunda kampüs öğrencilerinden toplanan imzalar rektörlüğe teslim edildi.

Bir süredir disiplin soruşturmaları, kampüs içerisine polis alınması ve üniversite yönetiminin akademik personele karşı tutumunun da protesto edildiği eylemde “Hocama Dokunma” pankartı açıldı.

Hocalarıyla dayanışma gösteren ODTÜ öğrencileri yönetimini aldığı 67 yaş sınırı kararının iptal edilmesini talep ediyor.

Hocama Dokunma Platformu sürecin devam edeceğini sadece bir eylem ile sürecin kazanılamayacağını bu yüzden kampüs bileşenleri tarafından konunun takip edilmeye devam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Dün de Kampüs – Sen bir açıklama yaparak üniversitedeki sıkıntıları sıralamış ve üniversitede toplu iş sözleşmesi yapılması gerekliliğinin altını çizmişti.

ODTÜ KKK’de disiplin soruşturmaları, yasakçı zihniyet ve genel huzursuzluk

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık