AktüelMedya Odası“Nur Nadir’in şımarık çocuklar gibi insanları aşağılamasına izin vermeyeceğiz”

Basın Emekçileri Sendikası, Kıbrıs Gazetesi’nin sahiplerinden olan Nur Nadir’e dava açacağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 25, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Basın Emekçileri Sendikası, Kıbrıs Gazetesi’nin sahiplerinden olan Nur Nadir’e dava açacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, sahibi olduğu TV kanalında Sağlık Bakanlığı Basın Danışmanı için ağza alınmayacak hakaretler yağdıran Nadir’e son kez uyarıda da bulundu. Açıklama şöyle:

Sahibi olduğu gazeteyi ve televizyonu kişisel hırsları ile egosunu tatmin etmek için kullanan Nur Nadir hadsizliklerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığı’nda Basın Danışmanı olarak görev yapan Gizem Özgeç’e ağza alınmayacak hakaretler yağdıran malum zat, yalana başvurmaktan da geri kalmadı. Kendini dünyanın merkezi olarak görecek kadar ileri giden Nadir, esasen kendisinin alay konusu haline dönüştüğünü fark edememesi, yönettiği medya kuruluşu için hem üzücü hem de utanç vericidir.

Onlarca emekçinin hakkını gasp eden, tehdit ve şantajla emekçilere baskı uygulayan, devletten katkı payı alabilmek için sarı sendika kurdurtan ve mevcut hükümetten yana tavır belirleyerek, düzenden nemalanmaya çalışan Nadir’in hakaretlerine katlanacak ve suskun kalacak değiliz. Tıpkı daha önce defalarca olduğu gibi, son yaptığı hakaretlerine yönelik gerekli yasal işlemi başlatmış bulunmaktayız. Birçok kez açtığımız davaları kaybetmesine rağmen, doğruyu bulacak yetiyi gösteremeyen bu zatın, yine kaybedeceği bu davadan sonra, ahlaklı ve etik yorumlarda bulunacağını beklememekteyiz. Ancak bizlerin, bu kişilere ahlaklı olmayı öğretmek, sorumluluğumuzdur.

O nedenle kontrolünü kaybetmiş olan Nur Nadir’e ve Asil Nadir’e son kez uyarıda bulunuyoruz. Eğer bu şekilde ahlaki değerlerden yoksun tavırlarınız devam ederse, sizleri ahlaki çizgiye getirmekten çekinmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Yönettiğiniz basın kuruluşu babanızın çiftliği olabilir ancak basın camiasının tamamı babanızın çiftliği değildir. İstediğiniz gibi konuşup istediğiniz gibi yazmak haddinize değildir. Şımarık çocuklar gibi sürekli insanları aşağılamanıza izin vermeyeceğiz.

Saygılarımızla;

Basın Emekçileri Sendikası (a)

Başkan

Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık