koronavirusNüfusa oranla vaka sayımız Türkiye’nin yaklaşık 4 buçuk katı

UBP-HP hükümetinin 1 Temmuz'da kapıları açmasının ardından yeniden baş gösteren koronavirüs vakaları, her gün artış gösteriyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

UBP-HP hükümetinin 1 Temmuz’da kapıları açmasının ardından yeniden baş gösteren koronavirüs vakaları, her gün artış gösteriyor. Bugün tespit edilen vaka sayısında yeni bir rekor kırılırken, tespit edilen vakaların nüfusa oranla Türkiye’nin yaklaşık 4 buçuk katı olduğu belirlendi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüs salgının ucu kaçtı. Son 5 günde toplam 118 yeni vaka tespit edildi. Uzmanlar, yerel vakaların, ithal vakaların sayısını geçmek üzere olduğunu belirtiyor. Kıbrıs’ın kuzeyindeki nüfus sayısı tam bilinmemesine rağmen, 400 bin nüfus ile yaşadığımız varsayıldığında, bugün tespit edilen vaka sayısının Türkiye’nin yaklaşık 4 buçuk katı olduğu belirlendi.

Türkiye’de bugün açıklanan resmi verilerde toplam 1,761 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulurken, Türkiye’de Kıbrıs’ın kuzeyindeki gibi bir salgın yaşansaydı, bu rakam günlük olarak 7 bin 790 olması gerekirdi.

Foto-Montaj: Senih Çavuşoğlu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık