AktüelEkolojiN’oldu bizim o iş?

Kıbrıs'ın kuzeyi susuzluktan kırılıyor. Birçok bölgeye uzun süredir su verilmiyor. Su tankerleri talebe yetişemiyor. Fiyatlar bazı bölgelerde ton başına 100 liraya kadar ulaştı. 25 Eylül'de akacağı söylenen su yine akmadı!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 25, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın kuzeyi susuzluktan kırılıyor. Birçok bölgeye uzun süredir su verilmiyor. Su tankerleri talebe yetişemiyor. Fiyatlar bazı bölgelerde ton başına 100 liraya kadar ulaştı. 25 Eylül’de akacağı söylenen su yine akmadı!

Kıbrıs’ın kuzeyindeki yapının yöneticileri, verdiği sözü yine tutmadı. 25 Eylül’de akacağı söylenen su yine akmadı… Türkiye’den Kıbrıs’a döşenen boru hattında meydana gelen arıza sonrası uzun bir süredir su gelmeyen, Geçitköy Barajı’nda su kalmadı. Hükümetin ileri gelenleri, yurttaşlara sürekli yeni tarihler vermesine rağmen, verilen hiçbir söz bir türlü yerine getirilemedi.

En son olarak 25 Eylül’de akacağı söylenen su, bugün yine akmadı. Hava şartları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği söylenen tamirat sonrasında, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan yurttaşlar ölüme terk edildi. Koronavirüs salgının devam ettiği Kıbrıs’ın kuzeyindeki yapıda şimdi bir de su krizi baş gösterdi.

Öte yandan, su tankerleri ülkedeki talebe yetişemiyor. Fiyatlar bazı bölgelerde ton başına 100 liraya kadar ulaştı. Tankerlerin de su bulma konusunda ciddi sıkıntı yaşamaya başladığı ifade ediliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık