AktüelEkonomiEkonomi PolitikNiyazi Kızılyürek AKEL’den aday

AKEL tarihinde ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü Avrupa Parlamento seçimlerinde aday gösteriyor. Akademisyen ve yazar Niyazi Kızılyürek AKEL’den aday olarak açıklandı. Böylece AP seçimlerine aday olan Kıbrıslı Türk sayısı ikiye yükseldi. Bilindiği gibi Şener Levent de geçtiğimiz aylarda aday olacağını açıklamıştı. AKEL Merkez Komitesi tarafından yapılan açıklama şöyle: AKEL Merkez Komitesi bugün gerçekleştirdiği toplantısında 26 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri için partinin aday listesini belirledi: AKEL-Sol-Yeni Güçler’in adayları: (alfabetik sırayla) • Yorgos...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 19, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL tarihinde ilk kez bir Kıbrıslı Türk’ü Avrupa Parlamento seçimlerinde aday gösteriyor. Akademisyen ve yazar Niyazi Kızılyürek AKEL’den aday olarak açıklandı.

Böylece AP seçimlerine aday olan Kıbrıslı Türk sayısı ikiye yükseldi. Bilindiği gibi Şener Levent de geçtiğimiz aylarda aday olacağını açıklamıştı.

AKEL Merkez Komitesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

AKEL Merkez Komitesi bugün gerçekleştirdiği toplantısında 26 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri için partinin aday listesini belirledi:

AKEL-Sol-Yeni Güçler’in adayları: (alfabetik sırayla)

• Yorgos K. Yeorgiu
AKEL-Sol-Yeni Güçler Larnaka Milletvekili, Filolog, 55 yaşında

• Dr. Hrisantos Yeorgiyu (Athos)
Bağımlılıklara Karşı Koyma Merkezi Başkanı, 48 yaşında

• Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek
Akademisyen, Kıbrıs Üniversitesi Türk ve Orta Doğu Çalışmaları Bölümü, 59 yaşında

• Yorgos Kukumas
Hukukçu, Avrupa Parlamentosu’nda asistan, 35 yaşında

• Marina Nikolau
Siyasal Bilimci, Avrupa Birleşik Sol/Kuzey Yeşil Solu Grubu’nun Sekreterya üyesi, 32 yaşında

• Neoklis Silikiotis
Avrupa Parlamentosu Milletvekili, Makine Mühendisi, 59 yaşında

AKEL-Sol-Yeni Güçler’in adaylarının resmi sunumu 26 Ocak 2019 Cumartesi sabahı saat 10.00’da Hilton Park Oteli’nde gerçekleştirilecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık