AktüelKıbrıs SorunuTemasNikolas Skuridis Malına Geri Dönmek İçin Gün Sayıyor

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun kararıyla Larnakas tis Lapithou (Kozan)’daki malına geri dönme hakkını elde eden Nikolas Skuridis’in inşa etmeyi planladığı ev için çalışmaların bir an önce başlamasını umut ettiği bildirildi. TAK’ın çevirisine göre Alithia gazetesi “Geri Dönüşün Yolu Açıldı Mı?” başlığıyla verdiği haberinde, Skuridis’in, Kıbrıs’ın kuzeyindeki makamlardan gereken neredeyse tüm izinleri aldığını, geriye yol inşası gibi izinlerin kaldığını belirtti. Habere göre gazeteye konuşan Skuridis, çalışmaların, herhangi bir engel konmaması durumunda, müteahhitle de uzlaşıya varılmasının ardından, önümüzdeki...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 12, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun kararıyla Larnakas tis Lapithou (Kozan)’daki malına geri dönme hakkını elde eden Nikolas Skuridis’in inşa etmeyi planladığı ev için çalışmaların bir an önce başlamasını umut ettiği bildirildi.

TAK’ın çevirisine göre Alithia gazetesi “Geri Dönüşün Yolu Açıldı Mı?” başlığıyla verdiği haberinde, Skuridis’in, Kıbrıs’ın kuzeyindeki makamlardan gereken neredeyse tüm izinleri aldığını, geriye yol inşası gibi izinlerin kaldığını belirtti.

Image result for Nikolas Skuridis

Habere göre gazeteye konuşan Skuridis, çalışmaların, herhangi bir engel konmaması durumunda, müteahhitle de uzlaşıya varılmasının ardından, önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağını söyledi.

Aylar önce “köy sakinlerince yaratılan sorunların ardından “, sonraki ziyaretlerinde, köylülerin eylemleri konusunda bir “pişmanlık atmosferi” hissettiğinden söz eden Skuridis, geri dönme arzusunu gerçekleştirmesine engel olan bu tür olayların bir daha tekrarlanmaması umudunu dile getirdi.

Lapta yeni Belediye Başkanı’nın geri dönüş planları konusunda oldukça olumlu bir tutum sergilediği değerlendirmesinde bulunan Skuridis, köy muhtarının ise bir Kıbrıslı Rum’un bölgeye yerleşmesine çok da sıcak bakmadığından söz ederken, önceki muhtarın, arzusuna tamamen karşı olduğunu anımsattı.

Gazete haberinde, belediyeden verilen teyide göre, haziran ayında duran çalışmaların bölge sakinlerinin tepkisiyle değil, ilgili izinlerin alınmamasıyla ilgili olduğunu kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık