AktüelMedya OdasıNeyin haber niteliği taşıdığına Ersan Saner karar verecek

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Gazeteciler Cemiyeti'ni kabul ettiği görüşmede, haber niteliği taşımayan olayların gündem olmasına yönelik adım atılacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Gazeteciler Cemiyeti’ni kabul ettiği görüşmede, haber niteliği taşımayan olayların gündem olmasına yönelik adım atılacağını açıkladı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Reşat Akar, olağan genel kurulun ardından Başbakan’a ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, basın sektöründeki sıkıntıları aktardı.

Televizyonların Yayın Yüksek Kurulu’ndan izinli yayın yaptığına, devlete vergi ödediğine işaret eden Akar, son zamanlarda artış gösteren internet televizyonlarının kontrolsüz bir şekilde ilerlediğini; bu konuda yasal çalışma yapılması gerektiğini kaydetti.

Ersan Saner de heyeti kabulünde yaptığı konuşmada doğru haberin yayılmasında gazetecilerin büyük sorumluluğu olduğunu dile getirdi.

Saner, Bilişim Yasası’na paralel yapılması gereken düzenlemeler gerektiğine işaret etti ve yasal çalışmalar konusunda basın sektöründeki paydaşların önerilerini değerlendireceklerini belirtti.

Saner, şu anda haber niteliği taşımayan bir olgunun dahi, vatandaşın sosyal medyada paylaşmasıyla ülkenin gündemi haline gelebildiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık