AktüelPolitikaNetkent genel sekreteri: “Bu sahtekarlığı yapanlar hesap verecek”

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna, bugün yayınladığımız mahkeme kararı ile ilgili açıklama yaparak, ne böyle bir karar için girişimde bulunduklarını ne de adı geçen avukat Uğur Yılmaz ile bir ilişkileri olduğunu ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna, bugün yayınladığımız mahkeme kararı ile ilgili açıklama yaparak, ne böyle bir karar için girişimde bulunduklarını ne de adı geçen avukat Uğur Yılmaz ile bir ilişkileri olduğunu ifade etti.

Tuna yaptığı yazılı açıklamada,   “Üniversitemizin avukatları, bu sahte mahkeme kararını hazırlayanların bulunması ve adalete teslim edilmesi amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’de suç duyurusunda  bulunacaklardır” dedi.

“Basın özgürlüğüne olan sonsuz inancımız, bu tarz bir uygulamayı  yapmamızı da doğal olarak engellemektedir” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Bu sahtekarlığı yapanlar eninde sonunda bağımsız KKTC ve Türkiye mahkemeleri önünde hesap verecektir” denildi.

İşte Cavit Tuna’nın açıklamasının tam metni:

Haberinizde yer alan sözde Mahkeme Kararı incelenmiştir 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, kararda adı geçen Uğur Yılmaz üniversitemizin avukatı olmadığı gibi bu isimde herhangi bir şahısla hiç bir zaman herhangi bir müvekkil-avukat ilişkimiz bulunmamaktadır.

Üniversitemizin İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi’ne gazete 

haberlerine erişim yasağı getirilmesine ilişkin bir başvurusu da kesinlikle olmamıştır. 

Basın özgürlüğüne olan sonsuz inancımız, bu tarz bir uygulamayı  yapmamızı da doğal olarak engellemektedir. Bütün bunların yanında, mailde geçen ve Avukat Uğur Yılmaz’a ait olduğu öne sürülen telefon numarasına ilişkin basit bir İnternet araştırması, numaranın o avukata ait olmadığını da göstermektedir (söz konusu numaranın internet üzerinden satış yapan ve  ev dekorasyon işleriyle uğraşan bir firmaya ait olduğu anlaşılmaktadır, linki aşağıda bulunmaktadır).  

Üniversitemizin adını kullanarak bildik yöntemlerle bu sahte mahkeme kararını üretenlerin, iki ülkenin adli kurumlarını birbiriyle çatıştırmayı hedefledikleri gözlerden kaçırılmamalıdır.    Yine Üniversitemizin adı kullanılarak bağımsız KKTC medyamızın yanıltılma çabası tarafımızca manidar bulunmaktadır ve asla kabul edilemez. 


  Üniversitemizin avukatları, bu sahte mahkeme kararını hazırlayanların bulunması ve adalete teslim edilmesi amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’de suç duyurusunda     bulunacaklardır.

Gerek KKTC gerek Türkiye yargı sistemlerine güvenimiz ve inancımız tamdır. Konunun takipçisi olacağımızdan emin olabilirsiniz. 

Bu sahtekarlığı yapanlar eninde sonunda bağımsız KKTC ve Türkiye mahkemeleri önünde hesap verecektir. 

Durumu bilginize sunarım. 
Cavit Tuna Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık