AktüelEkonomi PolitikPolitikaNecat British’e tepki yağdı

23 Nisan etknilikleri kapsamında, Nejat B okulunda çocuk öğrenclerin pahalı bir araba reklamında kullanılmasına sosyal medyadan tepki yağdı. Okul çocuklara 23 Nisan etkinliği çerçevesinde lüks bir aracın üzerini boyattı. Ardından ise sosyal medyada paylaştı. Okulun eleştirilerin ardından kısa sürede sosyal medyadan fotoğrafları silmesine rağmen tepkiler durmadı. Sosyal medyada yapılan eleştirilerde böyle bir reklam için ailelerden izin alınıp alınmadığı sorgulanırken, çocukların lükse ve bencilliğe yönlendirildiği de yer almakta.  Bir eğitim kurumunda çocukların böylesine bir reklama alet...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

23 Nisan etknilikleri kapsamında, Nejat B okulunda çocuk öğrenclerin pahalı bir araba reklamında kullanılmasına sosyal medyadan tepki yağdı.

Okul çocuklara 23 Nisan etkinliği çerçevesinde lüks bir aracın üzerini boyattı. Ardından ise sosyal medyada paylaştı.

Okulun eleştirilerin ardından kısa sürede sosyal medyadan fotoğrafları silmesine rağmen tepkiler durmadı.

Sosyal medyada yapılan eleştirilerde böyle bir reklam için ailelerden izin alınıp alınmadığı sorgulanırken, çocukların lükse ve bencilliğe yönlendirildiği de yer almakta. 

Bir eğitim kurumunda çocukların böylesine bir reklama alet edilmesi, bir yandan çocuk haklarının ihlali olarak algılanırken diğer yandan da zengin ve lüks gösterişinin geldiği boyutları gözler önüne sermekte.

 

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık