AktüelPolitika“Ne zaman güvende okula gidebileceğimiz bir otobüsümüz olacak?”

Otobüsleri bozuldu, uzun süre durakta beklediler, şöförden azar işittiler, okula geç gidebildiler... Öğrenciler "Ne zaman güvende okula gidebileceğimiz bir otobüsümüz olacak?"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 11, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Mağusa’da okulla gitmek için bindileri otobüs bozulan öğrenciler, başlarından geçeni sosyal medyadan paylaşarak anlattılar.

Otobüsleri bozulmasına rağmen, uzun süre okula gidebilecekleri bir otobüs sağlanmayan öğrenciler, “7 yılda 0 degişim! Gene bozulan okul otobüsleri, saygısız şoförler, ve bu durumlara hiç denetleme yapmayan bir devlet!” şeklinde isyan etti.

Kendileri için sağlanan otobüse sığmadıklarını ifade eden öğrenciler, ayakta yolculuk yapılmasının yasak olduğunu bilmesine rağmen şöförün kendilerine sesini yükselttiğini belirtti.

Öğrenciler “Ne zaman güvende okula gidebileceğimiz bir otobüsümüz olacak” diye isyan etti:

İşte öğrencilerin yaptığı paylaşım:

7 yılda 0 degişim! Gene bozulan okul otobüsleri, saygısız şoförler, ve bu durumlara hiç denetleme yapmayan bir devlet! 

Bugun yine sabah 6:40da büyük okul otobüsümüz bozuldu ve bize itimattan minibüs yollandı (minibüse sığacağımız düşüncesiyle…) 3 kişi ayakta kaldı. Ayakta Lefkoşaya gidilmesinin tehlikeli ve yasak olduğunu şoförümüze söyledik. Bize herzamanki gibi halledeceklerini söylediler…Hep birlikte otobüsten indik, İtimat’ı aradık ve bize yeni sığabileceğimiz bir otobüs yollanmasını istedik. Şoför bize bağırıp çağırdıktan sonra 5 kişiyi durağa gelen halk otobüsüne bindirmeye ikna etti ve diğer arkadaşlarla yoluna devam etti. Biz birşeyleri değiştirmeye çalışan ve hakkımızı arayan 8 kişi olarak, hala daha durakta bize okul otobüsü yollanmasını bekliyoruz. Saat 8:05 ilk dersimiz başlayalı 10 dakika oldu ve daha buradayız… 

NE ZAMAN GÜVENDE OKULA GİDEBİLECEĞİMİZ BİR OTOBÜSÜMÜZ OLACAK? 

Bize yardım etmeye çalışan kişilere teşekkür ederim.
Bugun akşam saat 6da itimatta toplantı olacaktır tüm aileleri ve öğrencileri bekleriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık